بر کسی پوشیده نیست که عملکرد برای موفقیت و سودآوری هر سرمایه گذاری آنلاین حیاتی است. در نتیجه، وب سایت ها در سراسر صنایع از استاندارد جدیدی به نام برنامه های وب پیشرو (PWA) برای بهبود عملکرد خود استفاده می کنند.

با پشتیبانی گوگل،  طراحی سایت اصفهان هدف فناوری جلویی ارائه سطح بالایی از عملکرد بدون توجه به وضعیت دستگاه یا شبکه است. آنها با تقویت PWA ها با کیفیت های برنامه بومی که قابل اعتماد، سریع و جذاب هستند به آن دست می یابند. در حالی که توجه زیادی را به خود جلب می کند، مفهوم PWA برای اکثر مردم نسبتاً جدید است.

برای درک عمیق تفاوت یک برنامه وب پیشرفته با وب سایت های واکنش گرا معمولی، بهترین راه این است که به چند نمونه خوب از PWA نگاه کنید.

در اینجا لیستی از نمونه های چشمگیر برنامه وب پیشرو در صنایع مختلف وجود دارد – بنابراین می توانید خودتان فناوری وب جدید را تجربه کنید

Starbucks با هدف ارائه سفارش آنلاین در دسترس و کاربرپسند به همه مشتریان خود، یک PWA از سیستم سفارش در وب ایجاد کرد که تجربه مشابهی را برای برنامه اصلی موجود خود ارائه می دهد. به عبارت دیگر، با قابلیت اجرا در حالت آفلاین، Starbucks PWA به مشتریان خود اجازه می دهد تا منو را مرور کنند، سفارشات خود را سفارشی کنند و مواردی را به سبد خرید خود اضافه کنند – همه بدون دسترسی مداوم به اینترنت. پس از آنلاین شدن، می‌توانند قیمت‌های مربوط به مکان را مشاهده کنند و غذا و نوشیدنی خود را سفارش دهند.

از آنجایی که بیشتر PWA بدون اتصال به شبکه در دسترس است، برای مشتریانی که در حال حرکت هستند و ممکن است در طول روز از اتصال خارج شوند یا بازارهای نوظهوری مانند جوامع روستایی که اتصال کمتر قابل اعتماد است، عالی است. با راه اندازی سفارش جدید PWA، Starbucks در حال حاضر نتایج قابل توجهی را مشاهده کرده است. PWA 99.84٪ کوچکتر از برنامه iOS موجود استارباکس است و این برنامه وب را در بین کاربرانش محبوب می کند. در نتیجه، تعداد کاربران وب را که هر روز سفارش می دهند، دو برابر کردند، به طوری که کاربران دسکتاپ اکنون تقریباً با نرخ مشابه کاربران تلفن همراه سفارش می دهند.

  1. دبنهامز

وقتی در مورد برندهایی صحبت می کنید که تجربه خرید خود را در صنعت مد تغییر می دهند، نمی توانید دبنهام را از دست بدهید. برند معروف بریتانیایی متوجه شد که اگرچه وب سایت قدیمی آن ها ترافیک موبایلی را افزایش داده است، اما نرخ تبدیل موبایلی در حال رشد نیست. بنابراین آنها به این نتیجه رسیدند که زمان تحول دیجیتال فرا رسیده است، در غیر این صورت،

رشد دیجیتالی و کلی آنها به زودی کند می شود. این برند به دنبال راه حلی بود که بتواند تجربه ای روان را برای کاربران به خصوص در دستگاه های تلفن همراه ارائه دهد.

PWA پاسخی برای تیم در دبنهامز بود. پس از تبدیل وب سایت قدیمی خود به PWA، مطمئنا تلاش آنها نتیجه داد. آنها تجربه مشتری را با حذف بلوک‌های سفر مشتری بهبود بخشیده‌اند – صفحات آهسته، ساختار ناوبری سخت، فرآیند پرداخت پیچیده. به طور کلی، Debenhams از افزایش 40 درصدی درآمد موبایل و 20 درصدی افزایش در تبدیل برخوردار بود.

به عنوان یک برند سئو سایت اصفهان پیشگام در صنعت خودرو، BMW ثابت می‌کند که از فناوری‌های جدید ابایی ندارند، چه با خودروهایشان و چه در وب‌سایت‌شان. به منظور بهبود تجربه مشتری، این برند به دنبال ارائه محتوای با کیفیت و جذاب بود که ارزش های آنها را منعکس می کند.

بی‌ام‌و جدید PWA قطعاً تجربه‌ای «عجب» را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. اولین چیزی که هر کسی متوجه آن می شود تصاویر و ویدیوهای با وضوح بالا است و وب با تمام این ویژگی ها تقریباً بلافاصله بارگیری می شود (4 برابر سریعتر از سایت قدیمی). گزارش های آنها همچنین اعداد قابل توجه دیگری را پس از تأسیس PWA نشان می دهد: افزایش 4 برابری در افرادی که از صفحه اصلی به سایت فروش BMW کلیک می کنند. رشد 50 درصدی کاربران موبایل و 49 درصد بازدید بیشتر از سایت نسبت به سایت قدیمی.

  1. فلیپ بورد

فلیپ بورد pwa

Flipboard به‌عنوان محبوب‌ترین مجله اجتماعی جهان، به خوانندگان اجازه می‌دهد تا از تمام موضوعات، اخبار و رویدادهایی که به آن‌ها اهمیت می‌دهند، از یک مکان واحد مطلع شوند. بر اساس علاقه کاربر، این پلتفرم اخبار و داستان‌های سراسر جهان را در قالب مجله گرد هم می‌آورد. کاربران Flipboard می توانند منابع مورد علاقه خود را دنبال کنند و داستان ها، تصاویر و ویدیوها را در مجلات Flipboard خود ذخیره کنند تا بعداً بخوانند یا با دیگران به اشتراک بگذارند.

Flipboard یکی از بهترین نمونه های PWA برای اخبار آنلاین است. PWA مصرف داده را به حداقل می رساند تا یک تجربه مرور نرم و سریع را در یک رابط کاربری زیبا ارائه دهد. تا قبل از راه اندازی PWA، Flipboard یک برنامه تلفن همراه بود که فقط در دستگاه های تلفن همراه ارائه می شود. از این رو، اکنون PWA به Flipboard اجازه می دهد تا تجربه مشابهی را به برنامه بومی با ویژگی های کامل خود در وب ارائه دهد و آن را برای کاربران دسکتاپ نیز در دسترس قرار دهد.

 

Soundslice نرم افزار پیشرفته آموزش موسیقی در وب است که revolu می کند

نحوه یادگیری و تمرین موسیقی توسط نوازندگان را بیان می کند. این شرکت از PWA برای ارائه بهترین تجربه ایجاد و یادگیری موسیقی استفاده می کند. نرم افزار مبتنی بر PWA فرآیند یادگیری یک قطعه موسیقی را برای نوازندگان خودآموخته با پخش کننده موسیقی نوآورانه آسان تر و کارآمدتر می کند. پخش کننده Soundslice به کاربران این امکان را می دهد که یک قطعه موسیقی را در حین خواندن و شنیدن آن در هر دستگاهی، چه تلفن یا یک دسکتاپ با صفحه نمایش بزرگ، یاد بگیرند. علاوه بر این، معلمان موسیقی می توانند از این ابزار برای ایجاد درس های موسیقی تعاملی استفاده کنند. Soundslice با تمرکز بر یادگیری از ضبط‌ها، فروشگاهی دارد که درس‌ها و رونویسی‌ها را می‌فروشد.

  1.  

بازی 2048 PWA روی دسکتاپ

بازی 2048 PWA روی موبایل و دسکتاپ

بازی پازل 2048 در ابتدا به عنوان یک برنامه رایگان برای اندروید و iOS در سال 2014 منتشر شد. این بازی بلافاصله با بیش از 4 میلیون کاربر در کمتر از یک هفته پس از راه‌اندازی به محبوبیت ویروسی تبدیل شد. بازی ساده و اعتیاد آور است. که به عنوان “Candy Crush برای متخصصان ریاضی” توصیف می شود، هدف آن ترکیب بلوک ها با اعداد یکسان است تا در نهایت به 2048 برسد. نسخه رسمی PWA در 2048game.com در دسترس است تا بازیکنان بتوانند از هر مرورگر وب دسترسی فوری داشته باشند. با انتقال صاف و نمای تمام صفحه، تشخیص PWA از همتای برنامه اصلی خود دشوار است. به علاوه، 2048 PWA را می توان به طور کامل در حالت آفلاین بازی کرد.

  1.  

 

MakeMyTrip PWA روی موبایل و دسکتاپ

سایت MakeMyTrip.com یک نمونه عالی از PWA است. شرکت پیشرو مسافرتی هند به صورت ماهانه حدود هشت میلیون بازدید کننده از سایت خود دارد که دو سوم از آن ترافیک موبایل است. با تبدیل شدن تلفن همراه به بهترین کانال برای رزرو در بین مشتریان MakeMyTrip، آنها یک PWA ایجاد کردند که منجر به تجربه وب موبایلی سریع، قابل اعتماد و صیقلی شد.

تجربه جدید PWA با کاهش زمان بارگذاری صفحه تا 38 درصد، نرخ تبدیل خود را سه برابر کرده است. در مقایسه با سایت تلفن همراه قبلی خود، MakeMyTrip باعث افزایش 160 درصدی در جلسات کاربر و کاهش نرخ پرش 20 درصدی شد.

 

Uber PWA در موبایل و دسکتاپ

با گسترش این شرکت به بازارهای جدید، وب Uber آن از ابتدا به عنوان یک PWA بازسازی شد تا تجربه رزرو قابل مقایسه ای را با اپلیکیشن موبایل بومی ارائه دهد. Uber PWA به گونه ای طراحی شده است که رزرو خودرو را در شبکه های 2G با سرعت کم انجام دهد. PWA که حول مفهوم تجربه‌ای شبیه به برنامه است که در همه مرورگرهای مدرن قابل دسترسی است، برای سواران دستگاه‌های ارزان‌قیمت عالی است، که ممکن است با برنامه بومی Uber سازگار نباشند.

Uber با ارائه تجربه بومی در یک برنامه وب بسیار سبک وزن، درخواست‌های سواری سریع را بدون توجه به مکان، سرعت شبکه و دستگاه فعال کرده است. برنامه اصلی تنها 50 کیلوبایت به آن اجازه می دهد در عرض 3 ثانیه در شبکه های 2G بارگیری شود.

 

Kopa (که قبلاً Padpiper نامیده می شد) بستری است که به دانش آموزان کمک می کند تا مسکن مورد اعتماد را برای دوره های تحصیلی و دوره های کارآموزی پیدا کنند و به صاحبخانه اجازه می دهد تا به سرعت مستاجران مناسب برای فضاهای خود پیدا کند. در واقع، این پلتفرم اکنون از 9000 مدرسه پشتیبانی می کند و بیش از 100 لیست در PWA خود دارد. آنها صاحبخانه ها را تأیید کرده اند و بررسی ها را فهرست کرده اند تا در زمان دانش آموزان در یافتن بهترین تناسب خود صرفه جویی کنند. هنگامی که دانش آموزان آدرس کار را اضافه کردند، می توانند مسیرهای کار را از هر فهرست در صفحه نتایج جستجو کنند. این برنامه وب همچنین می‌تواند دانش‌آموزان را با سایرینی که در نزدیکی آنها کار می‌کنند مرتبط کند یا بفهمد همکلاسی‌هایشان در کجای همکاری هستند.

  1. پینترست

 

Pinterest با تمرکز بر رشد بین المللی، تجربه جدید وب موبایل خود را از ابتدا به عنوان PWA آغاز کرد. این شبکه اجتماعی دریافت که تنها 1 درصد از کاربران تلفن همراه آنها به دلیل عملکرد ضعیف در تلفن همراه، به ثبت نام، ورود به سیستم یا نصب برنامه تبدیل می شوند.

با درک اینکه فرصت بهبود تبدیل بسیار زیاد است، بنابراین آنها وب تلفن همراه را با استفاده از فناوری PWA بازسازی کردند که منجر به چندین نتیجه مثبت شد: زمان صرف شده در مقایسه با وب موبایل قبلی 40 درصد افزایش یافته است، درآمد تبلیغاتی توسط کاربر افزایش یافته است. 44٪ و تعاملات اصلی 60٪ افزایش یافته است

 

Yummly یک پلتفرم کشف آشپزی هوشمند است که طعم، نیازهای تغذیه، سطح مهارت و موارد دیگر را برای توصیه دستور العمل های شخصی، لیست های خرید و تحویل یک ساعته مواد غذایی یاد می گیرد. Yummly همراه با برنامه اصلی Android و iOS خود در مرورگرهای وب به عنوان PWA نیز موجود است. Yummly PWA مانند حضور بومی خود، یک موتور جستجو برای غذا، آشپزی و دستور العمل ها ارائه می دهد. این به کاربران اجازه می دهد تا از بین بیش از یک میلیون دستور غذا که از سایت های غذایی برتر، وبلاگ های تخصصی یا مارک های غذایی محلی تهیه شده اند، جستجو کنند. علاوه بر این، نتایج جستجو را می توان بر اساس مواد تشکیل دهنده، رژیم غذایی، آلرژی، تغذیه، قیمت، غذا، زمان، طعم، دوره های غذایی و موارد دیگر فیلتر کرد.

 

 

پخش کننده موسیقی مورد علاقه شما اکنون از PWA پشتیبانی می کند. به دلیل اختلاف نظر بین اسپاتیفای و اپل در مورد اپل

Spotify با 30٪ کمیسیون فروشگاه برنامه، فرصتی به موقع یافت تا شروع به توسعه نسخه PWA برنامه خود کند—همانطور که بسیاری از برندهای بزرگ دیگر چنین کرده اند. در مقایسه با نسخه بومی خود، نسخه PWA با رابط کاربری منحصر به فرد و تطبیقی خود که پس‌زمینه خود را با پیشرفت کاربر در برنامه تغییر می‌دهد، بسیار سریع‌تر است. مانند بسیاری از PWA های دیگر، از کاربران نیز خواسته می شود تا Spotify PWA را به صفحه اصلی خود اضافه کنند و Spotify PWA را در دسترس تر و همتراز با نسخه های دیگر خود قرار دهند.

0