آپدیت جدید هسته ی گوگل وتاثیر آن بر سئو سایت

[vc_row][vc_column][vc_column_text]مدل انتشار پایدار هسته لینوکس در سال 2005 شروع شد ، هنگامی که مشخص شد مدل توسعه هسته موجود (نسخه جدید هر 2-3 ماه یکبار) نیازهای اکثر کاربران را برآورده نمی کند. کاربران می خواستند در طی 2-3 ماه رفع اشکال انجام شود ، و توزیع های طراحی سایت اصفهان لینوکس به روز نگه داشتن هسته ها بدون بازخورد جامعه هسته ای را دشوار می دانست. به طور کلی ، تلاش برای ایمن نگه داشتن هسته های جداگانه و با آخرین رفع اشکال ، یک تلاش بزرگ و گیج کننده توسط بسیاری از افراد مختلف بود.

انتشار هسته پایدار مستقیماً بر اساس انتشارات Linus Torvalds است و بسته به عوامل خارجی مختلف (زمان سال ، وصله های موجود ، حجم کار نگهدارنده و غیره) هر هفته یا بیشتر منتشر می شود. شماره گذاری انتشارات پایدار با تعداد انتشار هسته شروع می شود و یک عدد اضافی به انتهای آن اضافه می شود. به عنوان مثال ، هسته 4.4 توسط Linus آزاد می شود ، و سپس انتشارهای هسته پایدار بر اساس این هسته شماره 4.4.1 ، 4.4.2 ، 4.4.3 و … شماره گذاری می شوند. این دنباله معمولاً هنگام مراجعه به درخت آزاد کننده هسته پایدار با شماره 4.4.y کوتاه می شود. هر درخت انتشار هسته پایدار توسط یک توسعه دهنده هسته نگهداری می شود ، که مسئول انتخاب وصله های مورد نیاز برای انتشار و مدیریت روند بازبینی/انتشار است.

هسته پایدار برای طول چرخه توسعه فعلی حفظ می شود. بعد از اینکه لینوس یک هسته جدید منتشر کرد ، درخت انتشار هسته قبلی پایدار متوقف می شود و کاربران باید به سمت هسته جدیدتر منتشر شده حرکت کنند.

هسته پایدار بلند مدت

پس از یک سال از این فرآیند انتشار پایدار جدید ، مشخص شد که بسیاری از کاربران مختلف لینوکس می خواهند هسته ای بیش از چند ماه پشتیبانی شود. در پاسخ ، انتشار هسته بلند مدت (LTS) ایجاد شد ، اولین هسته LTS (2.6.16) در سال 2006 منتشر شد. از آن زمان ، یک هسته LTS جدید یک بار در سال انتخاب شده است و جامعه هسته آن هسته را برای یک حداقل 2 سال

در زمان نگارش این مقاله ، هسته های LTS نسخه های 4.4.y ، 4.9.y ، 4.14.y ، 4.19.y ، 5.4.y و 5.10.y هستند. یک هسته جدید به صورت هفتگی منتشر می شود. با توجه به نیاز برخی از کاربران و توزیع ها ، چند هسته قدیمی دیگر توسط توسعه دهندگان هسته در چرخه انتشار کندتری نگهداری می شوند. اطلاعات در مورد تمام هستههای طولانی مدت با ثبات، که در اتهام از آنها، و چه مدت آنها نگهداری می شود، می تواند بر روی پیدا شده است صفحه.

هسته LTS به طور متوسط ​​6-8 وصله در روز منتشر می کند ، در حالی که انتشار نرمال کرنل حاوی 10-15 تکه در روز است. با توجه به زمان فعلی انتشار هسته توسعه مربوطه و سایر متغیرهای خارجی ، تعداد وصله ها در هر نسخه نوسان می کند. هرچه هسته LTS قدیمی تر باشد ، تکه های کمتری برای آن قابل استفاده است زیرا بسیاری از رفع اشکالات اخیر مربوط به هسته های قدیمی نیستند. با این حال ، هرچه یک هسته قدیمی تر باشد ، به دلیل تغییرات در پایگاه کد ، ارسال مجدد تغییرات مورد نیاز برای اعمال سخت تر است. بنابراین در حالی که تعداد کمتری از تکه های کلی اعمال می شود ، تلاش برای حفظ هسته LTS بیشتر از حفظ هسته پایدار معمولی است.[/vc_column_text][us_separator][us_image image=”24631″][vc_column_text]قوانین وصله هسته پایدار

قوانین مربوط به مواردی که می توان به یک هسته پایدار اضافه سئو سایت اصفهان کرد از زمان معرفی تقریباً یکسان بوده و در زیر خلاصه می شود:

  • باید بدیهی باشد که صحیح و آزمایش شده است.
  • نباید بزرگتر از 100 خط باشد.
  • باید فقط یک چیز را برطرف کند.
  • باید چیزی را که گزارش شده است مشکلی دارد برطرف کند.
  • می تواند یک شناسه یا عیب جدید دستگاه برای سخت افزار باشد ، اما قابلیت های جدید جدیدی را اضافه نکند.
  • باید قبلاً در درخت لینوس توروالدز ادغام شود.

توجه: برای یک لیست کامل از قوانین برای تکه های به را به یک پایدار کرنل پذیرفته شود، به مراجعه  پرونده هسته.

آخرین قانون ، “باید قبلاً در درخت لینوس توروالدز ادغام شود” ، مانع از دست رفتن رفع مشکلات جامعه هسته می شود. جامعه هرگز نمی خواهد راه حلی برای انتشار هسته پایدار که قبلاً در درخت لینوس توروالدز وجود ندارد ، انجام شود ، به طوری که هرکسی که ارتقا می دهد هرگز نباید شاهد یک پسرفت باشد. این امر از بسیاری مشکلات جلوگیری می کند که پروژه های دیگر که دارای یک شاخه پایدار و توسعه هستند می توانند داشته باشند.

به روز رسانی هسته

جامعه هسته لینوکس به پایگاه کاربر خود وعده داده است که هیچ ارتقاء هیچ چیزی را که در نسخه قبلی در حال کار است ، خراب نمی کند. این وعده امروز نیز صادق است. رگرسیون ها اتفاق می افتند ، اما این اشکالات دارای بالاترین اولویت هستند و یا به سرعت برطرف می شوند ، یا تغییری که باعث رگرسیون شده است به سرعت از درخت هسته لینوکس برگردانده می شود.

این وعده هم برای به روز رسانی افزایشی هسته پایدار و هم برای به روز رسانی های بزرگتر که هر سه ماه یکبار اتفاق می افتد صادق است. با این حال ، جامعه هسته فقط می تواند این قول را برای کدی که در درخت هسته لینوکس ادغام شده است بدهد. هر کد است که به هسته یک دستگاه با هم ادغام شدند این است که در منتشر ناشناخته است و تعامل با آن را هرگز می تواند برای آن برنامه ریزی شود، و یا حتی در نظر گرفته.

دستگاه های مبتنی بر لینوکس که دارای مجموعه های پچ بزرگ هستند ، می توانند هنگام بروزرسانی به هسته های جدید مشکلات عمده ای داشته باشند ، زیرا تعداد زیادی تغییرات بین هر نسخه (10-14 هزار تغییر در هر نسخه) وجود دارد. وصله های SoC به دلیل اندازه بزرگ و اصلاح سنگین کد هسته معماری و گاهی هسته اصلی دارای مشکلاتی در به روزرسانی به هسته های جدیدتر هستند. در نتیجه ، اکثر فروشندگان SoC شروع به استانداردسازی استفاده از نسخه های LTS برای دستگاه های خود کرده اند و این دستگاه ها را قادر می سازد تا به طور مستقیم از جامعه هسته لینوکس به روزرسانی های باگ و امنیتی را دریافت کنند.

امنیت

هنگام انجام منتشر هسته، جامعه هسته لینوکس تقریبا هرگز تغییرات خاص به عنوان اصلاحات امنیتی اعلام کرد. این به دلیل مشکل اساسی مشکل در تعیین این است که آیا یک رفع اشکال یک راه حل امنیتی است یا خیر در زمان ایجاد. همچنین ، بسیاری از رفع اشکال تنها پس از گذشت زمان زیادی به امنیت مربوط می شوند ، بنابراین جامعه هسته به شدت توصیه می کند که همیشه تمام رفع اشکالاتی که منتشر می شوند را استفاده کنید.

توجه: برای اطلاع از جزئیات بیانیه لینوس توروالدز در اصلاحات امنیتی، به مراجعه کنید .

هنگامی که مشکلات امنیتی به جامعه هسته گزارش می شود ، آنها در اسرع وقت برطرف می شوند و به طور عمومی به درخت توسعه و نسخه های پایدار منتقل می شوند. همانطور که در بالا توضیح داده شد ، تغییرات تقریباً هرگز به عنوان “رفع مشکل امنیتی” توصیف نمی شوند ، بلکه بیشتر شبیه به رفع اشکال دیگر برای هسته هستند. این کار به این دلیل انجام می شود که افراد آسیب دیده بتوانند قبل از اعلام گزارش مشکل ، سیستم های خود را به روز کنند.[/vc_column_text][us_separator][us_image image=”24629″][vc_column_text]برای جزئیات بیشتر در گزارش اشکالات امنیتی به جامعه کرنل به آنها حل و فصل و در اسرع وقت ثابت، برای اشاره  در راهنمای کاربر کرنل لینوکس است و مدیراز آنجا که اشکالات امنیتی توسط تیم هسته به عموم اعلام نمی شود ، شماره های CVE برای مسائل مربوط به هسته لینوکس معمولاً هفته ها ، ماه ها و گاهی سال ها پس از ادغام این مشکل در شاخه های پایدار و توسعه منتشر می شود.

حفظ یک سیستم امن

هنگام استقرار دستگاهی که از لینوکس استفاده می کند ، اکیداً توصیه می شود که تمام به روزرسانی های هسته LTS توسط سازنده گرفته شده و پس از آزمایش مناسب نشان دهد که به روز رسانی به خوبی کار می کند ، به کاربران آنها منتقل شود. این مزایای متعددی دارد:

  • انتشارات توسط توسعه دهندگان هسته به طور کلی بررسی شده است ، نه در بخش های جداگانه.
  • تعیین اینکه کدام وصله ها مشکلات “امنیتی” را برطرف می کنند و کدام مشکل نیست ، اگر غیرممکن است بسیار دشوار است. تقریباً هر نسخه LTS حاوی حداقل یک راه حل امنیتی شناخته شده است ، و بسیاری از آنها هنوز “ناشناخته” هستند.
  • اگر آزمایش مشکلی را نشان دهد ، جامعه توسعه دهندگان هسته به سرعت برای حل مشکل واکنش نشان می دهند.
  • تلاش برای فیلتر کردن تغییراتی که اجرا می کنید منجر به یک درخت هسته می شود که ادغام صحیح با نسخه های بالادستی آینده غیرممکن است.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

0